Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zastava 750 - regler

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
vezo




Število prispevkov : 6
Join date : 18/11/2013

Zastava 750 - regler Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zastava 750 - regler   Zastava 750 - regler I_icon_minitimeNed Avg 09, 2015 9:39 am

Pozdravljeni,
ko sem se želel pred časom peljati z mojim fičkom (l. 1980) mi ni želel vžgati. Najprej sem pomislil na akumulator, ampak sem ugotovil, da je popolnoma poln. Z malo vztrajnosti se je pokazal en drug znak, in sicer, iz zadnjega dela, pri motorju, prišel čuden zvok (nekaj podobnega: trrrrr). Ugotovil sem, da se je ena od krtačk obrabila veliko bolj kot druga.

Vsepovsod sem iskal nadomestni regler, vendar iskrinega nisem našel (v lokalnih trgovinah). V eni izmed trgovin pa mi je prodajalec namesto Iskrinega oponudil PowerMax Alternator Regulator 14V (http://www.yiparts.com/fr/product/othdata/868727). Preveril sem razmake in velikosti, ki so enake. Žal z zamenjavo nisem odpravil težave.

Zanima me, ali je ta regler dobra alternativa Iskrinemu (priporočate katerega drugega oz. deluje le Iskrin?), ali pa je vzrok za težavo kje drugje?
Nazaj na vrh Go down
Starie




Število prispevkov : 73
Join date : 26/12/2010
Kraj : Ajdovščina

Zastava 750 - regler Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 - regler   Zastava 750 - regler I_icon_minitimePet Avg 14, 2015 1:39 pm

Tk tk tk dela, če je akumulator že tako prazen da ne more niti obrnit.
Trrrr pa mi nič ne pade na misel.
Nazaj na vrh Go down
vezo




Število prispevkov : 6
Join date : 18/11/2013

Zastava 750 - regler Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 - regler   Zastava 750 - regler I_icon_minitimePet Avg 14, 2015 4:14 pm

Hvala za odgovor. Akumulator je povsem poln, predvidevam, da je težava z reglerjem in me zanima, ali je zamenjava Iskrinega z PowerMaxovim ustrezna, ali pa bi bilo boljše, da poiščem katerega drugega oz original Iskrinega.
Nazaj na vrh Go down
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Zastava 750 - regler Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 - regler   Zastava 750 - regler I_icon_minitimeČet Avg 20, 2015 2:43 am

To da je akumulator poln še ne pomeni da je dober! Slab akumulator lahko pokaže 12-13V na voltmetru, problem je, da ko ga obremeniš "počepne". Priključi akumulator od drugega avta preko kablov (med tem naj bo drugi avto prižgan) in probaj vžgat.

O kakšnem reglerju govorimo, regler od alternatorja? Ta nima veze z vžigom, tudi če odklopiš in snameš alternator mora avto vžgat. Mislim da je regler drugače kompatibilen, če bi pa kdo rabil novega Iskrinega imam pa najbrž še kakšnega na zalogi.

Torej, 1. akumulator, 2. štarter (za zadnjim sedežom), 3. ključavnica vžiga. Če ni nič od navedenega ti je blokiral motor.
Nazaj na vrh Go down
vezo




Število prispevkov : 6
Join date : 18/11/2013

Zastava 750 - regler Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 - regler   Zastava 750 - regler I_icon_minitimePet Avg 21, 2015 12:02 pm

Super. Kupim nov akumulator in upam na najbolje.

Hvala za odgovor in obrazložitev.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zastava 750 - regler Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 - regler   Zastava 750 - regler I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zastava 750 - regler
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Zastava 750/850
» zastava 750 lc
» Zastava 750 LE
» zastava 101
» zastava 750 le

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Potek obnove-
Pojdi na: