Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zvočna izolacija fička

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Grega

Grega


Število prispevkov : 14
Join date : 23/09/2014

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimePon Jun 01, 2015 3:23 pm

Pozdravljeni,
lotil sem se obnove notranjega dela fička in me zanima ali ima kdo informacije kje se da kupiti žimo oz. lanene plošče in žaklovino iz česar je bila v originalu narejena izolacija za zadnjim sedežem znotraj avtomobila. Nekaj je bilo tudi plute premazane s smolo, a to se bom že znašel. Pluto sem našel smolo pa tudi Smile
Morda sploh ne gre za žimo oz. lan, zato prosim za pomoč in nasvete. Ideja je, da bi bilo vse čim bolj originalno.

Hvala in lp
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 43
Kraj : Lokev

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimePon Jun 15, 2015 1:23 pm

Pozdravljen!

Svetujem ti, da tvoj način obnove oz. pluto, žaklovino... opustiš in te stvari nadomestiš z novejšini materiali,saj bo potem vožnja s fičkom prijetnejša in razmeroma tiha. Moj nasvet...
Nazaj na vrh Go down
Grega

Grega


Število prispevkov : 14
Join date : 23/09/2014

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeTor Jun 16, 2015 1:27 am

Sprejemam nasvet. Alfista a veš mogoče, kaj in kje kupiti ?
Nekdo mi je predlagal, da bi nalepil kosmit plošče (reciklirana guma, namenjena tudi kot podlogo pralnega stroja). Hvala in pozdrav

Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 43
Kraj : Lokev

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeTor Jun 16, 2015 3:01 pm

v mojega fička sem dal neko mleto spužvo (peno) in je kar dobro zadušila zvok motorja, dobil pa sem jo kot odpadek pri pakiranju aparatov v službi ne vem pa kje bi se dalo kaj podobnega kupiti. Glede kosmit plošč pa ne vem kake so in kako kvalitetne so. Poglej si kako zgleda pena v mojem fičku na spodnjem posnetku.

Nazaj na vrh Go down
Grega

Grega


Število prispevkov : 14
Join date : 23/09/2014

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeSre Jun 17, 2015 6:25 am

Smile, res odličen film, da o fičku ne govorim. Vsa čast, veliko vloženega truda do popolnega produkta. Vse pohvale !!! Hvala za posredovanje filmčka Smile
Kar nekaj vprašanj se mi je porajalo ob ogledu filma;
Da ne bom predolg, me zanimajo predvsem materiali notranjosti, kajti preostalo imam več ali manj že urejeno.
Prosim za več informacije glede materialov in se bom orientiral kar na čas prikaza filmčka:
9:29 - s čim si namazal lesonit plošče
9:45 - kakšna snov je ta premaz, ali gre za vosek ?
9:51 - a je to filc ?
9:55 - kaj je to rdeče, itison ? Smile
A si dal pokrove koles in branike na novo kromirat ? Koliko je kaj bila cena ?

Hvala za vse podatke. Upam, da v kratkem tudi sam pripravim en film in ga delim z ostalimi.
Lep pozdrav iz MB, g

Nazaj na vrh Go down
Starie




Število prispevkov : 73
Join date : 26/12/2010
Kraj : Ajdovščina

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeSre Jun 17, 2015 11:19 am

Branik = odbijač.

Mene pa zanima kam si ga dal barvat ter zakaj si ga zavil s folijo pred barvanjem? Je bil mogoče razmaščen in ste hoteli zaščititi pred umazanijo, tako da se ga je samo odvilo in barvalo?
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 43
Kraj : Lokev

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeSre Jun 17, 2015 11:40 am

Grega.
Najprej hvala za pohvale! cheers

lesonit sem prebarval z nitro lakom za les.nitro lak pa zato, da se plošča čimprej posuši drugače se lahko zvije.
Ja tista snov,premaz je vosek.
Ne to ni filc je mleta spužva in zlepljena.
ja to je itison ali tepison je cca 2-3mm debel kupil sem ga v trgovini astra chemo BTC v lj.
Pokrovi so novi in sem dal 100eur zanje pred 6 leti prednji odbijač je še original, zadnji pa je nov in sem dal 50eur v italiji.

by starie
barval sem ga v kopru zavili pa smo ga zato, da se ne vmaže med prevozom. Smo ga peljali z ferozo ki je pila več olja kot bencina. lol!
Nazaj na vrh Go down
Grega

Grega


Število prispevkov : 14
Join date : 23/09/2014

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeČet Jun 18, 2015 1:44 am

Alfista hvala za vse informacije.
Samo eno vprašanje se mi še poraja. Kako šele izgleda tvoja Alfa (seveda če jo imaš), če je že fiček tako spedinan ?!? Laughing

Obilo užitkov v vožnji,
Grega
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 43
Kraj : Lokev

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimeČet Jun 18, 2015 3:18 am

Ja jo imam. Je pa samo alfa nič posebnega avto za vsak dan! Smile
Nazaj na vrh Go down
Starie




Število prispevkov : 73
Join date : 26/12/2010
Kraj : Ajdovščina

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimePet Jun 19, 2015 12:17 pm

5:01 firbec me mantra, zakaj ste čez šprickit dali še temeljno barvo?!
in zakaj ste dali temeljno (ali kaj je tisto sivo) še čez vosek (v votlih delih - na posnetku je videti notranji bok levo zadaj).

Nekaj podobnega se sedaj dogaja z mojo 101, a sem še amater kar se tega tiče in mi še marsikaj ni ravno jasno. Smile
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 43
Kraj : Lokev

Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitimePet Jun 19, 2015 1:22 pm

Da ne bomo s to temo preveč zašli v rubriki mali oglasi, vam bom odgovoril na vprašanja v rubriki potek obnove pod naslovom "Obnova fičo letnik 1974"
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zvočna izolacija fička Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zvočna izolacija fička   Zvočna izolacija fička I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zvočna izolacija fička
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» rabim fička
» Obnovljen prtljažnik za fička
» Radkape za fička
» streha za fička
» Novi senčniki za fička!!!

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Razno :: Mali oglasi-
Pojdi na: