Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zastava 750LC letnik 1980

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Matr Šibam




Število prispevkov : 3
Join date : 29/10/2017

Zastava 750LC letnik 1980 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zastava 750LC letnik 1980   Zastava 750LC letnik 1980 I_icon_minitimeSre Nov 01, 2017 1:10 am

Pravkar sem postal lastnik tegale lepotka,obnovljenega pred dvemi leti.
Vendar ima kljub obnovi in zagotovilu prodajalca da je avto "TOP" par napakic,katere bom odpravil čezletošnjo zimo,da bom do spomladi normalno vozen,ter da se vam pridružim na kakem srečanju.
Kaj moram postoriti? Fiči je drugače normalno vozen,pravkar je bil na novo homologiran in registriran,vendar so bile zavore ravno na meji.
Kot prvo se mora dobro nastavit predvžig (avto ko je mrzel zelo težko vžiga ali pa sploh ne,seka,ga zaliva itd..),zamenjati moram vse svečke,olje v motorju,nastaviti frgazar,očistiti zavore -pakne,še najraje pa bi jih kar zamenjal z novimi paknami,vbendar ne vem kako je kaj z deli za tako star in že precej redek primer avta.
Potem je treba zamenjati vse 4 amortizerje,zadnji so čisto fuč,avto je poseden in med vožnjo v ovinkih močno "plava"
Nadaljne kar imam namen postoriti je mala predelava v abarth izgled s tem da motorja ne bom "pipal" če bo dobro delal ker bo avto itak samo za uživancijo in ne dirkanje!
Rad bi dal ebo colo večja kolesa,ker z 12 col gumami je že malo problem jih dobiti,zato vas tukaj sprašujem koliko col širine trinajstk prebavi fičko da mi zadaj nebo treba klepat blatnikov na vem oz širitve? Doma imam sicer poširjene felge od stare 101ke in sicer 6,5x13 z gumami 165/65/13,vendar ko sem to dal gor samo za probo mi močno drgne....torej predvidevam da več kot 5-5,5j širne ne bo šlo?
Potem...avto je spredaj precej "visok" in bi ga rad spustil,že zaradi boljšega izgleda.Kako se prednji konec spusti?Se vzame en list fedra-vzmeti vem ali kako drugače s kakim podlaganjem ?
Hvala za konstruktivne odgovore!!
Nazaj na vrh Go down
faznprifer




Število prispevkov : 3
Join date : 10/08/2017

Zastava 750LC letnik 1980 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750LC letnik 1980   Zastava 750LC letnik 1980 I_icon_minitimePon Nov 27, 2017 1:15 pm

Glede platišč. Letos sem na svojega namestil dolničarjeva platišča od yugota, širine 5,5J, z gumami 165/55 R13. Zadaj je šlo tako na tesno, da sem moral notranji rob blatnika malo zavihniti, ker se je čez ovinek guma dotaknila.
Glede nižanja fičota spredaj pa tudi mene zanima kako se tega lotit.
Nazaj na vrh Go down
Matr Šibam




Število prispevkov : 3
Join date : 29/10/2017

Zastava 750LC letnik 1980 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750LC letnik 1980   Zastava 750LC letnik 1980 I_icon_minitimeTor Nov 28, 2017 9:27 am

pozdravljen1
Po raznih probah do sedaj ne spravim gor več kot 5jx13 z že omenjenimi gumami da ne drgne.
Seveda je pomemben tudi ET.
iskati pač moram platišča 5x13 z približno 38 ETja da ne bo treba delat širitev blatnikov,kar mi absolutno ne diši,ker je bil avto barvan 2 leti nazaj in potem nebi niti približno ujel več prave barve avta oziroma bi se videl novejši odtenek.
Glede sprednjega fedra je pa tkole...kot mi je dejal en star majster kako so to včasih delali.
Vzmetni feder se vzame dol in se ga "pretolče" da je skoraj raven.Najlažje na kako kovalo ki jih kovači uporabljajo pri umetnem kovaštvu.
Seveda pa je treba paziti,da potem ni spet -prenizek!
Druga opcija pa je kupiti abarthov,verjetno kopijo fedra ki je že v originalu trši in manj na U kot sem razumel,prodajajo jih pa po raznih italjanskih sejmih za ceno cca.150€
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zastava 750LC letnik 1980 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750LC letnik 1980   Zastava 750LC letnik 1980 I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zastava 750LC letnik 1980
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Zastava 750 Letnik 1969
» Obnova - Zastava 750, 1980
» Zastava 750le 1980
» Zastava Baggy TS Letnik 1982
» Zastava 750 | letnik`69

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Predstavitev vaših fičkov-
Pojdi na: