Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Lep pozdrav iz oklice Kranja

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
Matr Šibam




Število prispevkov : 3
Join date : 29/10/2017

Lep pozdrav iz oklice Kranja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Lep pozdrav iz oklice Kranja   Lep pozdrav iz oklice Kranja I_icon_minitimeSre Nov 01, 2017 12:47 am

Lepo pozdravljeni Fiči-fani !
Ime mi je Klemen in prihajam iz okolice Kranja.Mimogrede,zakaj nick "Matr Šibam".....mojega prvega fičkota iz mladosti sem tako imenoval ker je res "letel"  Very Happy
Končno pa so se mi sedaj uresničile dolgoletne sanje da sem spet lastnik čudovitega (seveda obnovljenega) Fičija -Zastava 750LC letnik 1980 bele barve.
Moj prvi in seveda potem še nadaljnih 3 oziroma 7 je bilo fičkotov.Trije so bili registrirani ter za na cesto,ostali štirje pa za "jago oziroma izživljanje po gmajni" ter nekaj tudi za rezervne dele.Seveda se je vse to dogajalo cca.25 let nazaj ko si kupil Fička za gajbo piva Cool  ker praktično ni imel nobene cene ko jih je še veliko bilo.Danes ko pa so zelo redki,ter po možnosti še obnovljeni so pa cene poskočile v višave.OK dovolj bodi o tem.
Uglavnem,da se vrnem k mojem prvem fičku.
Bil je letnik okoli 82-83,bil je kompletno obnovljen-prebarvan,zamenjane vse lajtune za zavore,zrihtan motor iz enega drugega mojega fička in sicer z oznako SC in temu primerno je tudi letel (takrat) ko avijon....po števcu do konca,torej 125kmh.Imel sem montirane 5x12 BWA alu felge,Abartov izpuh,športni filter,bob sedež,mali luigi volan,meglenke in daljinke in še in še.....uglavnem abarth look.
Naslednji (drugi) fičko sem kupil povaljan in smo ga predelali v Cabrio,bil je letnik 1977 in vse razen odbijačev narejenih doma in predelave v cabrio je bilo narejeno pri lokalnem ličarju v letu 1995.Nikoli pa ni imel platnene strehe in jo menda še danes nima.Nazadnje sem ga videl na avtonetu pred leti z MB tablico.Je bil pa pobarvan v živo rumeno-rdeče barve z palmami....Ostalih za jago ne mislim opisovat,lahko pa si pogledate filmčke spodaj na linkih..(kvaliteta je bolj slaba ker je bilo posneto še na staro VHS kamero in presneto s televizije z digitalcem,ampak bistvo se vidi)



Imam tudi nekaj videoposnetkov vendar mi forum ne dovoljuje objavo linkov Evil or Very Mad ,ter slike pravkar kupljenega lepotca ,ampak nevem kako se na ta forum naloži slike Sad
Nazaj na vrh Go down
Starie




Število prispevkov : 73
Join date : 26/12/2010
Kraj : Ajdovščina

Lep pozdrav iz oklice Kranja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lep pozdrav iz oklice Kranja   Lep pozdrav iz oklice Kranja I_icon_minitimeSre Nov 29, 2017 11:24 am

Pozdravljen!

Glede slik pa takole:
Navodila za nalaganje slik na shrani.najdi.si (skopiraj si v naslovno vrstico).
1. Kliknete Izberite datoteko in izberete sliko


Za nalaganje dodatne slike ponovite postopek naveden v 1. točki.
Če želite zmanjšati sliko kliknite Dodatne možnosti in obkljukajte prvo okence.

2. Kliknite oranžen gumb Shrani

3. Kopirajte kodo za predogled

Priporočljivo je da se pred nalaganjem registrirate na shrani.si, saj imate tako lažji dostop do shranjenih slik
Nazaj na vrh Go down
 
Lep pozdrav iz oklice Kranja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Lep pozdrav iz Kranja
» pozdravljeni
» zapuščen fičko
» merilec temperature vode
» Vesel Božič in Srečno 2010

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Spoznajmo se-
Pojdi na: