Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Fičo cuka ko pohodim gas

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
-beravs-

-beravs-


Število prispevkov : 12
Join date : 15/10/2014
Kraj : Rodine

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimePon Nov 03, 2014 3:10 pm

Pozdravljeni,
zanima me zakaj, začne fičo cukat oz. skakat k malo bolj pohodim gas ali če se peljem čez 80 km/h?
A je možno da je pumpa za gorivo bolj slaba, da ne dobi dost bencina?

LP hvala za odgovor

Žan
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeTor Nov 04, 2014 1:02 pm

Poglej malo vžig, platine kondenzator itd... meni se je to dogajalo ko ni bil fiksno pritrjen kondenzator na frtajlerju in je avto cukal za vsak ko sem dal gas ko je prišlo do vibracij na motorju....
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
-beravs-

-beravs-


Število prispevkov : 12
Join date : 15/10/2014
Kraj : Rodine

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeTor Nov 04, 2014 3:53 pm

Sem pogledov kako je s kondenzatorjem in je "šravb" oz. navoj že bolj slab tako da ne drži... to mi je že tudi oče pravu da je to stalna napaka na fičoth da bi bilo potrebno večji vijak uporabit...
Zdaj pa me zanima kaj bi bilo potrebno naredit - na novo navoj urezat pa večji vijak ali mogoče kakšen drug predlog ?
Hvala
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeTor Nov 04, 2014 10:38 pm

Ja ureži navoj in daj večji rauf.... ker kondenzator mora biti urng zategnjen ... če ne bo pol avto cuka ( zgublja maso- kondenzator)
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
butec




Število prispevkov : 20
Join date : 02/04/2013

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimePet Nov 14, 2014 5:55 am

Živjo,
če se ti ljubi "šraufati" ti lahko brezplačno pošljem rabljeno, vendar celo ohišje z dobrimi navoji. Dela nimaš veliko, uspeh zagotovljen. LP
Nazaj na vrh Go down
ARMIN750




Število prispevkov : 5
Join date : 04/04/2018

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Platine   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeSre Apr 04, 2018 4:09 pm

Pozdravljeni ficoti!
Imam podoben primer, avto trokira-.- mi lahko prosim kdo razlozi kako nastvatiti prevzig? Hvala in lp! Fico 1984
Nazaj na vrh Go down
butec




Število prispevkov : 20
Join date : 02/04/2013

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeSre Apr 04, 2018 11:17 pm

Živjo,
če si iz Ljubljane oz. okolice, ti lahko pokažem. Tako je najbolje in najhitreje. Verjetno pa ni samo predvžig... LP
Nazaj na vrh Go down
ARMIN750




Število prispevkov : 5
Join date : 04/04/2018

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeČet Apr 05, 2018 2:28 am

Zivjo.
Hvala za odgovor!
Ja sem zelo blizu, Grosuplje Very Happy.. fico je pri tastu v garazi in ga trenutno ne morem vn dobit ker je pred njim pumpa za estrih isto v fazi obnove. Oktobra lani sem obnovil fergazer tako da to pomoje lahko crtamo. Ostane se samo dovod goriva in frtajler. Platine in rotor sem menjal z fergazerjem oz mehanik. Imam pa novo tuljavo in svecke. Se to moram zamenjat. Platine bi se zelo rd naucu stelat ker ni smisla redno mehaniku vozt Sad
Nazaj na vrh Go down
ARMIN750




Število prispevkov : 5
Join date : 04/04/2018

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeČet Apr 05, 2018 2:34 am

Se to, mogoce Vam pomaga Razz ... ko fickota segrejem, in pustim zaug se ugasne. In ga brez ne zalaufas vec -.- sm probal na sraufu mesanico nastimat pa nima ucinka nazalost
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeČet Apr 05, 2018 2:37 am

Menjaj še kondenzator na frtajlerju ....
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
ARMIN750




Število prispevkov : 5
Join date : 04/04/2018

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeČet Apr 05, 2018 4:02 am

Hvala!
Mogoce veste kje ga lahko dobim?
Trgovine z avtodeli, ali el. trgovine?
Ce nikjer mi ga lahko kdo proda prosim?
Nazaj na vrh Go down
ARMIN750




Število prispevkov : 5
Join date : 04/04/2018

Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitimeČet Apr 05, 2018 11:17 am

Dobil.
Euroton in potokar ce bo se kdo iskal.
Kondenzator platine in rotor
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Fičo cuka ko pohodim gas Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Fičo cuka ko pohodim gas   Fičo cuka ko pohodim gas I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Fičo cuka ko pohodim gas
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj fičo 750
» fičo
» Obnova mojega fička Zastava 750-Reklc
» keri prizadetki
» Fičko pravzaprav dva fičkota

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Naredil sam-
Pojdi na: