Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Pritegovanje matice kolesnega ležaja

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
guslovd

guslovd


Število prispevkov : 152
Join date : 02/09/2010
Age : 39
Kraj : Kranj

Pritegovanje matice kolesnega ležaja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Pritegovanje matice kolesnega ležaja   Pritegovanje matice kolesnega ležaja I_icon_minitimePon Feb 18, 2013 12:08 pm

Živjo, zanima me, kako močno ste privili prednji in zadnji matici na kolesnih ležajih in pestu zadaj.

Kakor sem brskal naokoli se prvega zategne z rokol kolikor pač gre pa da ni nič lufta. Sicer v kjnigi piše, da se ga pritegne z maso 2kg, pa se parkrat obrne kolo in se ga spet odvije pa zopet zategne z 0,7 kg in potem odvije za 30°. Na leveM kolesu sem to naredil, na desnem pa ne gre, ker imam monet ključ, ki zateguje moment samo v desno stran, navoj pa je levi.

Po knjigi se zadnji vijak na pestu privije, da se kolo zavrti pri sili 0,5 kg, al nekaj takega.


Kako je šlo tole pri vas?
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Pritegovanje matice kolesnega ležaja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pritegovanje matice kolesnega ležaja   Pritegovanje matice kolesnega ležaja I_icon_minitimeTor Feb 19, 2013 11:52 am

ne kompliciraj preveč, prtegn nežno s ključem, tok da je...zadaj pa lahk mal bl...
Nazaj na vrh Go down
 
Pritegovanje matice kolesnega ležaja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Matice M8 za izpučni lonec

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Naredil sam-
Pojdi na: