Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zablokiralo desno kolo

Go down 
AvtorSporočilo
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Zablokiralo desno kolo Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zablokiralo desno kolo   Zablokiralo desno kolo I_icon_minitimeNed Apr 19, 2009 2:28 pm

No ker sem doživel izkušnjo sem odprl novo rubriko Zgodilo se mi je.

Da povem na kratko lep sončen dan pade ideja gremo se pelat z fičkom malo po Žalcu, vse zrihtamo se opremmo kapa srajca v stilu.

Vžgem fička vžgal ko urica pelem lepo en krog čez Žalec nato začnem vohati neko žganje po gumi sm še reku kdo pa gume kur, da tako smrdi se še pelem neki časa mi začne fička vlečt v desno kaj je to se ustavim in........se mi je iz desnega kolesa kadilo kot bi se mi kaj užgal.

In kaj se je nardilo zavorni celinder je zablokiru in so se lepo žgale pakne, močno se je segrel boben in še celo radkapa, da sm se skor upeku ko sem jo dol uzel.

Zadevo je bilo potrebno sanirati saj grem v nedeljo na srečanje in na Velikonočni ponedeljek sm se spravil mojga fička šraufat zamenjam oba zavorna celindra, nove pakne (stare zašgane), menjam fedrce itd... nato je sledilo spravljanje zraka iz zavornih cevi.

Spravim celoten zrak ven bremze še vedno nisem imel, hodil sem okoli avta devav gume gor in dol skoraj cel dal in pregledoval zavore saj nimam dvigala.Nato nekod zrihtam da sm uredil da sem se saj lahko peljal.

Pokličem prijatelja ki se je sam ponudil da mi pomaga saj je mehanik ima tudi fička in ima dvigalo. Kar v zelo hitrem času ugotovimo da je hin glavni zavorni celinder zamenjamo še malo naštelamo pakne in zadevo smo uredili.


Doživel sem eno izkušnjo in naučil sem se kar nekaj novega glede zavornega sisetma.

Nekaj slikic:

Zablokiralo desno kolo Tnp4130997

Zablokiralo desno kolo Tndsc00836


Zablokiralo desno kolo Tndsc00829

Zablokiralo desno kolo Tnp4130996

Zablokiralo desno kolo Tndsc00837

Zablokiralo desno kolo Tnp4131000

lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
 
Zablokiralo desno kolo
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Zgodilo se mi je-
Pojdi na: