Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota

Go down 
+2
Admin-ficofan
peco_ktm
6 posters
AvtorSporočilo
peco_ktm




Število prispevkov : 3
Join date : 13/04/2009

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimePon Apr 13, 2009 4:23 pm

torej imam zastavo 750 l.1980
delam repliko abarta 850tc za katerega imam ze vecino delov kot so spredaj diski, nižan prednji amortizer, 13colske/5incne platišča, ...okrasne oznake, aluminjast večji karter, prednjo masko za hladilni vode in olja,.....

zanima me kateri motorji pašejo v ficota.
ker naj bi se eni motorji ki vstrezajo vrteli v levo smer kar je obratno od ficota.

V italiji spremljam oglase in me predvsem zanima ali se motorja 58konjev in 70 konjev od Autobianchi a112 vrtita v pravo smer.? oziroma kateri motor od fiat 127 se vrti v pravo smer?

hvala za odgovor Miha
tel. 041672128
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeSre Apr 15, 2009 11:48 pm

Pozdravljen!

Predstavi se v spoznajmo se saj si nov Smile

Lepo da si se odločil za tako resno predelavo, mogoče nam prilepiš kakšno slikico da vidimo kako daleč si z obnovo????

Glede predelav in abarth motorjev se obrni na uporabnika jure.abarth ima več izkušenj z motorji in kakšni motorji gredo noter.

Sam vem da grejo v fička motorji od yugo 45, fiat 127, 850 special( suče se v levo)....


lp admin-ficofan
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
peco_ktm




Število prispevkov : 3
Join date : 13/04/2009

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: torej v kero stran se vrti ficotov motor v desno?   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeČet Apr 16, 2009 3:00 am

torej se ficov motor vrti v desno?
ker jaz bom dal original menjalnik od ficota na 5 brzin in mi je pomembno da se motor vrti tako kot fickotov.
Nazaj na vrh Go down
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimePet Jul 17, 2009 11:08 am

Da, fičkov motor se vrti v desno, pravtako se v desno vrtijo tudi 903cc motorji (yugo 45, uno 45, fiat 127...), 958cc Autobianchi junior...

V levo se načeloma pri Fiatu vrtijo le motorji ki so narejeni za modele 850 (vse izvedbe) in sicer zaradi menjalnika. Pri 58 in 70HP Abarthovih motorjih gre v več kot 95% za desno vrteče motorje iz Autobianchi Abartha...Obstaja pa možnost da se takemu motorju obrne smer vrtenja (potrebno kar nekaj znanja!!) zato je dobro vedeti da motor ni slučajno prej poganjal kakšnega 850...

Vgradnja levo vrtečega motorja v fička je možna le skupaj z levim menjalnikom.
Nazaj na vrh Go down
trunkelj

trunkelj


Število prispevkov : 175
Join date : 03/09/2009
Age : 34
Kraj : zaboršt

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: pozdrav   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimePon Okt 05, 2009 2:55 pm

...sem slisal da u argentini se zmer dirkajo s temi malimi avtočki obstaja sekvenčni menjalnik nevem kuk brzin ma vem pa da se ga da saltat brez kuplnge ......
Nazaj na vrh Go down
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeTor Okt 06, 2009 1:03 pm

Ja menda še dirkajo tam dol, samo to je pri njih xy klasa, ni na nekem strašnem nivoju. Pozanimaj se za ta menjalnik...nisem še slišal za to, sem se pa danes po LJ vozil s kolegom ki je fičkota šaltal brez kuplunge, čist resno...
Nazaj na vrh Go down
giza.abarth




Število prispevkov : 18
Join date : 13/01/2010

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeSre Jan 13, 2010 11:04 am

če delaš 850 fičkota vem jaz za mašino original autobianchi abarth,...če te zanima
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeSob Jan 16, 2010 9:50 am

giza.abarth je napisal/a:
če delaš 850 fičkota vem jaz za mašino original autobianchi abarth,...če te zanima

Pozdravljen, giza.abarth prosim da si prebereš pravila foruma in se predstaviš ostalim uporabnikom v rubriki spoznajmo se....


Mene zanima ta motor a112 kakšno je stanje in cena???in če je kmpleten???


lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeSob Jan 23, 2010 7:47 am

Alen kaj maš v mislih s tem motorjem?
lol!
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeSob Jan 23, 2010 9:53 am

ojla

Alfista147 ga prepustim tebi, ga boš prej rabil kot jaz Smile pa trenutno ni nekega viška dnarja, mislim sem pač kdaj mogoče kakšena predelava samo motor in kakšne male malenkosti, samo imam še par projektov za dokončat.
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeNed Jan 24, 2010 10:47 am

Ne sej ni panike! enega že mam sicer ni kompleten ma enkrat upam, da bo!!! ti kr kupi, bi me veselilo, če biu se še kdo odločil za abarth varianto Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimePon Jan 25, 2010 3:02 pm

Ma ga niti nimam kam montirat treba fička kupit, sm ti na PM poslal link kjer se tud ena taka mašina prodaja Very Happy


lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimePon Jan 25, 2010 4:07 pm

Ja hvala zanimiva zadeva! cheers
Nazaj na vrh Go down
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeTor Jan 26, 2010 3:49 am

Alen, a lahko še meni pošleš, ker jaz se Abartha ne bi branil tako kot vidva Laughing
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeTor Jan 26, 2010 4:32 am

sm ti poslal na PM Very Happy

lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeTor Jan 26, 2010 11:30 am

Mogoče bi pa koga zanimal tole Smile

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3443064&show=1


lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitimeTor Jan 26, 2010 12:06 pm

Tole je pa navaden autobianchi, pa mislim da je malo manj konjev notri...motor skor isti kot uno 45, panda 900, fiat 127, yugo 45...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota   Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Vprašanje glede močnejšega motorja za ficota
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» iščem fičota (lahko brez motorja)
» Pomoč, prvo vprašanje
» Blok motorja
» Gorivo za fičota???
» Nosilec pokrova motorja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Predelave-
Pojdi na: