Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Ličarski postopki

Go down 
+2
Admin-ficofan
guslovd
6 posters
AvtorSporočilo
guslovd

guslovd


Število prispevkov : 152
Join date : 02/09/2010
Age : 39
Kraj : Kranj

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimePon Nov 14, 2011 1:27 am

Živjo,

zanima me sledeče in sicer se bom počasi lotil ličarskih del pa me zanima postopek.

Z grobim brusnim papirjem bom zdrgnil rjo ali barvo do gole pločevine, potem pa me zanima ali grem lahko takoj čez golo pločevino z temeljno 2k barvo in se potem nanaša kit ter brusi, ali pa je potrebno kit nanesti na golo pločevino ter pobrusiti in potem temeljno 2k barvo .

Kaj sledi potem je dovolj, če grem z špric kitom čez temeljno barvo pa ustrezno pobrusim in potem 2k barvo?


Hvala in lp,
Dragan
Nazaj na vrh Go down
guslovd

guslovd


Število prispevkov : 152
Join date : 02/09/2010
Age : 39
Kraj : Kranj

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeČet Nov 17, 2011 6:36 am

Evo, postopek je sledeč, sem se pozanimal pri ličarju:

  • Brusimo do gole pločevine ali tankega sloja stare barve
  • Nanesemo temeljno 2k bravo z pištolo ali čopičem
  • Temeljno barvo pobrusimo, da postane mat (jeklena mrežica)
  • Nanesemo navadni 2k kit, kjer je to potrebno
  • Pobrusimo navadni 2k kit na suho
  • Cel avto pošpricamo z špric kitom
  • Pobrusimo špric kit z vodnim brusilnim papirjem (400-800-1200-2000)
  • Nanesemo navadno črno barvo (megleno) in zopet brusimo, dokler črna barva ne izgine
  • Nanesemo končno 2k barvo v večih tankih slojih
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeČet Nov 17, 2011 9:31 am

Zanimivo je to vedet čeprav jst to prepuščam profesionalcim Smile vso drugo delo ki se ne tiče barve pa je moje delo...


Pri prvem fičku sem bil zraven in sem čohal pa kital te jamice in ko se je meni zdelo da je ravno za ličarja je bila še vedno jamica dečki imajo roko zakar je potrebno veliko prakse Smile in od takrat se tega ne postopam več... razen kakšnih manjših del ki niso toliko vidne na avtu:)
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeČet Nov 17, 2011 11:58 am

osebi Jaka je všeč post od Admin ficofan...tud jst tko pravm...delej tist k znaš, če pa hočeš nabirat prakso pa le začni in nabavi več kil kita in nekaj rol šmergla...
Nazaj na vrh Go down
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeČet Nov 17, 2011 1:36 pm

Hja, Jaka in Alen sta lepo povedala.

Drugače pa, izogibat se uporabi grobega brusnega papirja na mestih kjer ni rje in to ni potrebno, ne brusit do pločevine če ni rjavo. Ne nanašat temeljne barve s čopičem na večje površine. Kakšna jeklena mrežica? Še nikoli nisem slišal da bi se to uporabljalo za takšne namene. Uporaba vodobrusnega nad 1200 je dokaj nesmiselna, vsaj take so moje izkušnje. Z 2000 lahko že skoraj poliraš, oz. predpripraviš pobarvan avto za poliranje. Megla črne barve se nanaša tam kjer si avto kital in kjer pričakuješ neravnine zato, da se te lepše pokažejo in jih lahko popraviš. Če na koncu ne bo barvano v komori si vrgel precej truda stran.

To je moj komentar, nisem ličar! Če nisi izjemno potrpežljiv in nimaš izjemne volje, potem nikar razmišljati o ličariji.
Nazaj na vrh Go down
jure.abarth

jure.abarth


Število prispevkov : 443
Join date : 14/01/2009
Kraj : Dolenjska

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeČet Nov 17, 2011 2:31 pm

Da ne bom isto pisal kot moji predhodniki, jaz te podpiram, loti se ga sam!!
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeSre Nov 23, 2011 12:36 pm

Glede papirja za brusenje je P800 dovol pa kar korajzno na delo.
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitimeSre Nov 23, 2011 12:36 pm

Glede papirja za brusenje je P800 dovol pa kar korajzno na delo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Ličarski postopki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličarski postopki   Ličarski postopki I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Ličarski postopki
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Naredil sam-
Pojdi na: