Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Problem prostega teka

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
DejanM

DejanM


Število prispevkov : 16
Join date : 04/10/2010
Age : 38
Kraj : Slovenska Bistrica

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimePon Apr 04, 2011 11:55 am

Torej imam problem, v prostem teku se motor zaganja. Vsakih par sekund se strese, pa tudi drugače več nea tak lepo laufa.
Zgodilo pa se je sledeče, fičo mi je zakuhal, pri tem mi je počila zgornja cev hladilnika, tak da mi je zalilo cel motor. Zdaj pa smo menjali batne obročke, kateri so bli v dveh batih počeni, nastavli ventile (naj bi prav), nova razdelilna kapa, nove svečke, novi kabli. zdaj pa več ne vem al je mogoče zamašen frgazer?

Motor je bil tih in je neverjetno lepo laufal pred tem ko mi je zakuhal, po tem ko je zakuhal se je začel zaganjat (isto ko po generalki), samo sem mislil da ko bomo batne obročke menjali, da bo to vredu pa ni.
Se mi zdi da tudi malo bolj kadi, kot pred tem ko je zakuhal. Kak bi pa naj blo kaj z iberlaufom al kak se to drugače reče, meni skoz kadi vun?
Nazaj na vrh Go down
scelest1

scelest1


Število prispevkov : 76
Join date : 07/08/2010
Age : 35
Kraj : zagorje ob savi

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimeTor Apr 05, 2011 6:42 am

pozdrav!

Si poravnal glavo po tem ko ti je zakuhal? Če se ti na iberlaufu ven kadi, je po mojih izkušnjah mašina "predihana", se pravi ni prave kompresije na pravem mestu
Nazaj na vrh Go down
DejanM

DejanM


Število prispevkov : 16
Join date : 04/10/2010
Age : 38
Kraj : Slovenska Bistrica

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimeTor Apr 05, 2011 7:27 am

Glavo sem dal brusit ja, pa novi batni obročki, tak da bi moglo bit vredu to.
Nazaj na vrh Go down
scelest1

scelest1


Število prispevkov : 76
Join date : 07/08/2010
Age : 35
Kraj : zagorje ob savi

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimeTor Apr 05, 2011 8:01 am

dovod goriva (črpalka, uplinjač..) ?? Se to dogaja pri mrzlem, toplem....ali obojem?
Nazaj na vrh Go down
DejanM

DejanM


Število prispevkov : 16
Join date : 04/10/2010
Age : 38
Kraj : Slovenska Bistrica

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimeTor Apr 05, 2011 9:01 am

to se dogaja pri toplem in mrzlem. Črpalka je nova, frgazerja se pa še nisn dotaknil niti, razen štelanja seveda.

Kaj pa če bi bila počena glava kje odznotraj? Se še da dobit kje glavo?
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimeTor Apr 05, 2011 12:17 pm

Pomeri kompresijo, preveri kako je nastavljen vžig, razmak platin...če je to ok, potem je napaka na uplinjaču...
Nazaj na vrh Go down
jesen




Število prispevkov : 3
Join date : 13/08/2012

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimePon Avg 13, 2012 11:03 pm

Ko je fičko zakuhal,oziroma je počila cev za vodo bi moral najprej zamenjati samo to. Potem bi sledila kontrola delovanja motorja. Šele na podlagi rezultata pa ustrezni ukrepi (odprava napak). Tako pa imam občutek,da remont ni bil ravno uspešen,predvsem vse nastavitve motorja. Če zaključim,men je fičko zakuhal velikokrat,tudi zaradi počene cevi,pa vendar nikoli nisem potreboval razstavljat motorja,razumljivo,da sem vedno takoj ustavil in ne vozil naprej z nedelujočim hlajenjem.
Nazaj na vrh Go down
trunkelj

trunkelj


Število prispevkov : 175
Join date : 03/09/2009
Age : 34
Kraj : zaboršt

Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitimeSre Sep 05, 2012 6:52 am

očisti uplinjač use kanele spihaj z pritiskom"kompresorjem" in uporabi sprej za čiščenje uplinjačev kupi se ga v vsaki trgovini z avto deli pa seveda vsa tesnila poglej če so ok da ti ne vleče kje fouš zraka ( to preveriš ko avto laufa in pošpricaš z WD40) ker potem tudi nov uplinjač ne pomaga ....ko boš to naredil javi da vidmo kaka je situacija pa ne pozabi naštelati uplinjač kot se more seveda štand gas in iglo za gorivo pod niskimi obrati ki se nahaja tam na desni strani pri spodnjem delu uplinjača

štand gas odvi do konca in ga priblizaj do lopute potem zavrti nekaj obratov da se loputa gasa premakne za kaki milimeter vijak na desni strani pa privi do konca (z občutkom) in ga za 540stopin oziromaa 1,5 obrata odvi uzgi avto in po potrebi dvigni štand gas daj levo roko na filter in občuti vibracije poslušaj kako motor deluje in zapiraj vijak na desni strani se pravi vijak za količino bencija na stand gasu če motor začne delovati bolj lepo tekoče pomeni da bodi zelo precizen z obračaanjem ...občuti vibracije in poslušaj delovanje ....če motor se matra pri delovanju nizkih obratov ga odpiraj in spet občuti zadevo ko motor teče kot pravkar rojen mu po potrebi naštelaj štand gas in pojdi na pivo Very Happy ....tako jaz delam in deluje

P.S
Če bi ble zenske tako za stimat bi use dalovalo kot bi si moški predstavljali heheh Cool šalašala

LP
Damjan
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Problem prostega teka Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Problem prostega teka   Problem prostega teka I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Problem prostega teka
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem??!! :p
» "Spet" Problem

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Potek obnove-
Pojdi na: