Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Sklopka Z-750

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
SIVAC




Število prispevkov : 14
Join date : 03/08/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeSob Okt 17, 2009 4:36 am

Danes sem prvič po treh tednih zaradi pomanjkanja časa ponovno vžgal svojega fička a me je čakalo neprijetno presenečenje. Ko sem ga skušal prestaviti v prestavo je hrustalo kot bi prestavil brez sklopke, enako je z vsemi prestavami, tako, da ga ni možno prestaviti v prestavo. Vse kaže, da sklopka ne prijema vendar sem pred tremi tedni brez težav spravil avto v graražo. Kaj mislite, da naj bi bil vzrok mojega problema???
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeSob Okt 17, 2009 10:15 am

Pozdravljen!


Pogledaj če ti ni crknala žica sklopke ter se ti sklopka ne odvoji.

Najbolje da se uležeš pod avto in probaš zajlo povleči pri menjalniku potem boš videl ali je zajla cela.

Kaj bi še pa drugiga lahk blo pa praš Jaka je mehanik bo ziher vedu....


lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
SIVAC




Število prispevkov : 14
Join date : 03/08/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeSob Okt 17, 2009 1:50 pm

Kaj če je zajla pretrgana gre pedalo tudi tako trdo kot če je cela?
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeNed Okt 18, 2009 1:33 am

Če se ti strga zajla, pedal ponavadi kar pade notri...v tvojem primeru je lahko narobe kaj s samo sklopko, če je pedal normalen prestavljati se pa ne da...Možno je tudi, da je iz lamele padel kak feder in je zdaj vmes med vztrajnikom in lamelo pa se zato ne da prešaltat, daj avto na kanal, pa odšraufaj pleh, ki je čez sklopko pa mal notr poškil, če bo kej vidt...
Nazaj na vrh Go down
SIVAC




Število prispevkov : 14
Join date : 03/08/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeNed Okt 18, 2009 2:42 am

Ne pedal je normalno trd kot da nebi bilo nič narobe. Glede kanala imam problem, sam ga nimam avto pa ni vozen da bi ga kam lahko peljal.
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeNed Okt 18, 2009 4:18 am

Pol bo mal problem ja...sam neki boš mogu pogruntat
Nazaj na vrh Go down
SIVAC




Število prispevkov : 14
Join date : 03/08/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeNed Okt 18, 2009 6:39 am

Z idejami na dan.
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeNed Okt 18, 2009 11:29 am

Ja jst bi pol vzel vn motor manj dela kot pa dol menjalnik ker nimaš ne dvigala ali jame.

Spust vn hladilno tekočino odklop vse kable 4 vijaki na menjalniku ter odstrani zadnjo vezno in ko boš motor vn uzel boš videl kaj je narobe.

To je moje mnenje......


lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
SIVAC




Število prispevkov : 14
Join date : 03/08/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimePon Okt 19, 2009 9:16 am

V redu zamisel vendar o avtomobilih nimam blage veze, popravljam samo stare tomosove mopede ali kakšne kosilnice na avtomobilske motorje pa se ne spoznam.
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimePon Okt 19, 2009 10:59 am

Nič posebnega za motor vn uzet ne rabiš bit mojster.

Kako bi jaz naredil:

1. Odklopil vse kablje ( zapomni si ali si slikaj kje je bil ker) ter zajle gas in zaug
2. Izpust vode iz sistema( če se uležeš pod avto vidiš spodnji del hladilnika in pipico v obliki trikota odviješ daš spodaj posodo in čakaš da steče vn vsa voda.Nato odklopi cev ki gre iz pumpe na hladilnik ter cev ki gre iz glave na hladilnik
3. Odstrani izpušni lonec 3 vijaki
4. Odstrani zadnji obijač ter odvij matice z katerimi je pritrjena zadnja vezna stena
5. Pod motor( karter) podstavi kakšno dvigalko ali kaj podobnega da ko daš stran zadnjo desko da motor ostane v istem položaju
6. Greš v avto podreš zadnje sedeže odstaniš lesen pokrov na katerim je črna guma 4 vijaki prideš še do enega pokrova polkrogle oblike 4 vijaki in zagledal boš štrter in menjalnik
7. Odstrani štarter drugače ne prideš do ostalih vijakov. Nato odviješ dva vijaka zgoraj in dva imaš še spodaj mislim da je 19 ključ potreben za to....
8. Ko to narediš ne pozabi med menjalnikom in motorjem spodaj je še en črn plehec tak ščitnik 3 vijaki 10 ključ- moraš se uležit pod avto.
9.Na to dobi še kakšnega kolega in motor potegneta vn, če ti bo fajn šlo nimaš 1 uro kaj delat:)


Kako sem jaz podstavil motor lahko pogledaš v rubriki predsatvitev fičkov po zastava 750 letnik 1969.


To je moj predlog tak bi jaz naredu v primeru da ni dvigala v bližini.....

Če znaš moped šraufat znaš fička tud Smile

Kakšne mopede pa šraufaš tud kakšne pony exprese?????

Veliko uspeha pri demontaži......



lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
SIVAC




Število prispevkov : 14
Join date : 03/08/2009

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeTor Okt 20, 2009 7:56 am

Najlepša hvala za obsežno razlago! Da, tudi ponije popravljam.
Nazaj na vrh Go down
vezo




Število prispevkov : 6
Join date : 18/11/2013

Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitimeSre Nov 16, 2016 10:39 am

Pozdravljeni,

pripetila se mi je enaka težava in me zanima, kakšen je bil problem pri tebi in kakšno rešitev si ubral? Hvala
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Sklopka Z-750 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sklopka Z-750   Sklopka Z-750 I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Sklopka Z-750
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Sklopka fičko...

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Zgodilo se mi je-
Pojdi na: