Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 karburator

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: karburator   karburator I_icon_minitimeTor Okt 06, 2009 12:54 pm

Pozdravljeni
Imam problem na ficotu. Avto lepo vžge in dela vredu ampak ko dam gas ne potegne lepo ampak zgleda kot da ga zaduši in skoraj da ugasne. Kaj je mogoče kej narobe na karburatorju, ker jaz sem vrtel uno dizno na karburatorju pa nič ne pomaga, mi lahko kdo razloži kako se naštela.
Hvala
Nazaj na vrh Go down
jure.abarth

jure.abarth


Število prispevkov : 443
Join date : 14/01/2009
Kraj : Dolenjska

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeSre Okt 07, 2009 10:31 am

poglej bencinski filter če ga imaš, ali pa v rezervarju na koncu cevke?
Nazaj na vrh Go down
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeSre Okt 07, 2009 11:07 am

filter nimam, in tudi rezervoar sem pred kratkim očistil in vse cevke spihal s kompresorjem
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeSre Okt 07, 2009 11:47 am

Pozdravljen mogoče ni problem v frgazerju če si pregledal vse dize v frgazerju in so čiste ter če plovec dela, potem malo poglej kako je kaj z frtajlerjem,kabli, platine (razmik platin).


Kateri frgazer(oznaka IPM 28 ali 30) pa imaš na motorju ter ker motor (750 ali 850)??????
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimePon Okt 12, 2009 3:49 pm

motorje 750 karburatorpa ipm 28
Nazaj na vrh Go down
trunkelj

trunkelj


Število prispevkov : 175
Join date : 03/09/2009
Age : 34
Kraj : zaboršt

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: forgazar   karburator I_icon_minitimePet Okt 30, 2009 5:38 am

.....razdri uplinjac vse očisti vse dize, prekate spihaj s kompresorjem sestavi potem pa takole .........vijak na uplinjaču odvi do konca(da bo loputa za zrak zaprta potem ga priviješ da bo vijak se dotaknil jezička na uplinjaču po tem postopku ga se priviješ za 2 do 3 navoje da se jeziček na forgazarju premakne za 1,5do 2 milimetra s tem se tudi loputa v uplinjaču potem pa vzami majhen šraufncigar pa priviješ vijak do konca na vplinjaču (oni ki je v cevki na desni strani na spodnem delu uplinjača ) potem ga odviješ za 1 obrat to je 360 stopin užgeš avto in potem ta vijak ali ga priviješ ali odvijaš (premikaj ga zelo malo ker je zelo občutliv) boš videl takrat ko, bo laufal kot urca čistio mirno nehaj in to je to pa ne pozabi očistit oni mali batek ki spušča zrak v uplinjač nahaja se na spodnji strani forgazarja na nastavku ki je pritrjen na glavo in med uplinjačem ko bos štelal mora biti avto segret saj malo ker drugace nebos mogel nasrtelati ker ti bo trokiral pa cevko spihaj za zrakom ki pride na nastavek in na filter, pa pri fitru prav tako spucaj cevko tisto malo ki pride prilotana na ono malo večjo za iberlauf če kaj ne zastopiš poklič...... 031785600
ajde L.P study
Nazaj na vrh Go down
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeNed Nov 01, 2009 12:09 pm

najlepša hvala za razlago
Ampak imam spet en problem, danes ko sem naštelal karburator in zavore, pa se grem malo peljat. Na mestu avto lepo vžge pa tudi gas lepo dela, malo ga sprobam po ravniciin avto kr gre pol pa ko zapeljemv hrib avto zgubi na moči in ugasne kot da nebi imel dovolj gasa, pol ko ga hočem spet upalit pa noče (niti ne zavrti motorja kot da bi bil akumulator prazen) pol počakam ene 15 minut in avto spet lepo vžge.

Mi lahko kdo pomaga rešit še ta problem
Hvala
LP
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeNed Nov 01, 2009 12:13 pm

Ko se ti to naredi potipaj tuljavo če se pregreva je fuč, tudi meni se je to dogajal je bil kr mrk sem malo počakal in avto je spet normalno delal....


lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeNed Nov 01, 2009 2:17 pm

tuljavo?
(Kje se nahaja?)
Oprosti ker te to spršujem (sem bral več ali manj une srbske knjige pa vem več uni izrazov kot pa teh naših Smile)
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeNed Nov 01, 2009 2:55 pm

Tuljava se naha zraven reglerja oz. na njo pride kabl kateri gre iz frtajler kape ( edini ki negre na svečke).

Mislim da je naziv v srbo .... Bobina.

lp Alen
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimeNed Nov 01, 2009 3:03 pm

ej ful hvala, bom tudi to probal zamenjat pa da vidim če bo delovalo, pa upam da se bom naslednji vikend malo vozil po obali (prvič po obnovi) Smile))
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimePon Nov 02, 2009 1:42 pm

Lepo, pa kako sliko dodaj!
Nazaj na vrh Go down
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimePon Nov 02, 2009 3:44 pm

ok, med vikendom ko bom doma ga bom poslikal in dodal kakšno slikco
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimePon Nov 02, 2009 3:51 pm

Super !

ko pridem kaj do Izole se lahko dobimo!
jaz sem iz okolice sežane!
Nazaj na vrh Go down
zmigi

zmigi


Število prispevkov : 41
Join date : 27/05/2009
Age : 37
Kraj : IZOLA

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimePon Nov 02, 2009 4:01 pm

ni problema
enkrat ko bo lepo vreme pa ko nebo burje Smile
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Alfista147


Število prispevkov : 688
Join date : 24/03/2009
Age : 42
Kraj : Lokev

karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitimePon Nov 02, 2009 4:05 pm

ja sam kako tel. bi rabil! Very Happy da te pokličem ko sem dol!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





karburator Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: karburator   karburator I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
karburator
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Puliranje uplinjača (frgazr, karburator....)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Potek obnove-
Pojdi na: