Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Obnova - Zastava 750, 1980

Go down 
AvtorSporočilo
vezo

Število prispevkov : 6

ObjavljaNaslov sporočila: Obnova - Zastava 750, 1980   Sre Apr 23, 2014 7:34 am

Pozdravljeni,
že skoraj dve leti sem lastnik fička. Gre za fička Zastava 750, letnik 1980. Dobil sem ga od starega očeta, ki je zanj zelo dobro skrbel. Avto je tudi garažiran. Čeprav je bilo za fička zelo dobro poskrbljeno (saj veste kako je to pri starejših ljudeh), je bil v uporabi in se ga je dejansko uporabljalo za to, čemur avtomobil tudi služi.

Pred časom sem opazil nekaj podrobnosti, ki bi jih bilo potrebno odpraviti. Po malo bolj podrobnejšem pregledu sem ugotovil, da bi bilo potrebno
- zamenjati sprednji odbijač
- zamenjati sprednji znak
- zamenjati kromirane letvice
- opraviti manjša ličarska dela
- zamenjati nekatere gumjaste dele (predvsem blažilnike pri prtljažniku)
- zamenjati tesnila vrat (pri sovozniku se že kar pošteno vidi na cesto)
-...

Tako sem se odločil, da počasi, vendar zanesljivo krenem v zamenjavo omenjenih delov in odpravo težav. Ker sem študent, bo prenova trajala nekoliko dlje, kot bi sicer (zato poterpežljivo z napredkom). Za začetek sem se odločil, da se je potrebno znebiti rje in me zanima naslednje:

Pri podrobnejšem pregledu sem ugotovil, da bodo majhna ličarska dela prerasla v malo obsežnejša. Na začetku se je na konicah blatnikov in pragov začela kazati rja. Pri dobrem pregledu sem ugotovil, da je na enem koncu rja naredila že kr majhno luknjo čez pločevino. Po mojem menjenju bi bilo najbolj primerno zamenjati kar oba pragova in se tako znebiti te težave. V nadaljevanju prilagam slike, za lažjo predstavo in se se veselim vaših nasvetov  king 

Zadaj desno

Zadaj levo

Zadaj levo (s strani)
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
Admin-ficofan
Admin

Število prispevkov : 1138
Kraj : Žalec

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova - Zastava 750, 1980   Sre Apr 23, 2014 12:29 pm

Pozdravljen med nami .... fičofani.. Very Happy

Prilepi še kakšne slike da vidimo celega fička, potem ti lahko lažje svetujemo... kot je vidno iz slik če gre samo za to rjo na pragih po mojem mnenju menjava pragov ni smisela/ potrebna ... kot pravim odvisno kakšno je stanje pragov na drugih mestih...

LP
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.ficofan.com
Starie

Število prispevkov : 73
Kraj : Ajdovščina

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova - Zastava 750, 1980   Čet Apr 24, 2014 2:11 pm

S špahtelčkom (zidarska mini lopatka, ravna na koncu) zdrsaj dol barvo kjer je rjasto, pa bo kmalu jasno ali je le rja, ali je kaj hujšega. Če je to samo rja, ne bo težav.  Smile
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Število prispevkov : 688
Kraj : Lokev

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova - Zastava 750, 1980   Pon Apr 28, 2014 12:32 am

Pozdravljen! mislim, da je najbolše menjet pragove in robčke zadnjih blatnikov iz izkušenj ti povem, da je spodaj pod pragom rjavo. Pri mojem fičku so bili pragovi videt veliko bolši kot tvoji in se je potem izkazalo, da jih je bili potrebno menjat.Drugač pa je kot pravi Admin-ficofan dodaj sliko celega fička pa ti še kaj svetujemo! Very Happy 
Nazaj na vrh Go down
vezo

Število prispevkov : 6

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova - Zastava 750, 1980   Sre Apr 30, 2014 2:54 pm

Najprej hvala za dobrodošlico Smile

Kot drugo pa, slike sledijo v kratkem.. Je pa razvidno, kot sem tudi napisal, da je ne enem blatniku rja že prišla skozi pločevino tako,da.. rja je, samo vprašanje je, kako se z njo spopasti. Bom priskrbel še več slik, da bo vse skupaj bolj razvidno.

Lep pozdrav!  Smile 
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova - Zastava 750, 1980   

Nazaj na vrh Go down

Obnova - Zastava 750, 1980
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1