Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Moja nova pridobitev iz Hrvaške

Go down 
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
lancia hf

Število prispevkov : 31

ObjavljaNaslov sporočila: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Čet Avg 29, 2013 1:28 am

Evo takole sem pa pripeljal 20.8. domol fička po celodnevni vožnnji do Rovinja in nazaj. In spet sem poslušal ogromno "pametnih" kako ne bom nikoli pripeljal cel avto iz Hrvaške
Neverjetno imajo Hrvatje še vedno isti sistem prepisa kot je bil pri nas pred 10-imi+ leti.

Najprej na polnilec, da sem ga sploh spravil iz prikolice  Embarassed 

Takoj se je pa začela igra z elektriko saj ni delalo čisto nič  Rolling Eyes

Evo pa še eno malo za primerjavo v čem se je včasih 4 članska družina vozila na morje za 7 dni in v čem se danes komaj natlači za 7 dni dopusta    Laughing

In nato se je ugotovilo da je treba zamenjati samo vse varovalke in očistiti vse kontakte tako, da sedaj dela vse kot urca.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
Admin-ficofan
Admin

Število prispevkov : 1138
Kraj : Žalec

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pet Avg 30, 2013 10:00 am

Pozdravljen ... super nakup .. kakšen je pa motor ( yugo 45 ali A112???) veliko uspeha pri nadaljnem delu..cheers 
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.ficofan.com
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pet Avg 30, 2013 1:47 pm

Motor je od Autobianchi 965ccm in 48 konjev, če bi bilo vse original saj ima dvojni uplinjač Weber 24 in predelan kompletni izpušni sistem tako, da motor kar dober zapoje.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Sob Okt 05, 2013 6:18 am

Takole pa motorček zapoje:D http://www.mojvideo.com/video-proba-motorja/058b50e8dff08f9f5134
Čeprav se je že nekaj malega naredilo bo proekt stekel dalje šele drugo leto saj gre avto počivati polek Delte HF čez zimo.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Okt 13, 2013 2:48 am

Evo čez teden sem se malo igral in proizorično namestil zračni filter in pregledal zakaj je spustil olje v menjalniku.

Vmes je crknil tudi štarter.

Takole nekako izgleda iz filtrom

Vzrok zakaj je olje iz menjalnika stekel in to ravno na prikolici  Rolling Eyes

Sedež bo potreben obnove ali menjave

Treba bo dobiti še števec za hitrost

Stikala za šipe še ne vem ali bi samo ta pravilno postavil ali bi dal druga novejša

Rollbar ven vzet trenutno samo spredaj in na podenj bo treba dati kašno tapicerngo.

To je to zaenkrat nasledni teden se pa porihta menjalnik kako pa še ne vem ampak bo pršu majstr in bo povedal kako in kaj se da narediti, ker se mi ga ne da dol jemati.
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Okt 13, 2013 5:07 am

Pozdrav

Kar dosti dela te čaka ... drugače pa menjalnik in motor ven iz avta ni na delovno mizo pa vse predihtat to maš dela eno sobot... fičkov motor z menjalnikom sem dam v enem dnevu ven porihtu kar je blo in nazaj not... tak da ni to bau bau samo kakšnega pomočnika moreš imeti zraven...
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Okt 13, 2013 6:51 am

Sej motor in menjalnik bota šla ven že zaradi tega, da se ga spuca vendar ne letos ampak spomladi, ker puša tudi tesnilo pokrova ventilov. Za letos je plan porihtat menjalnik in mogoče še kašna malenkost vse ostalo pa spomladi.
Nazaj na vrh Go down
850

Število prispevkov : 171
Kraj : LJ

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Čet Okt 24, 2013 4:13 am

Tesnilo pokrova ventilov skoraj na vseh pušča, izogibaj se tistim iz plutovine ali pa uporabi diht maso.

Imam števec hitrosti za prodat če te zanima, takega ki gre zraven tvojega obratomerja, isti dizajn ista velikost.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Čet Okt 24, 2013 11:18 am

Hvala za nasvet, ker sem zraven dobil eno plutasto in eno neko, ki ni ne guma ne pluta ampak nekaj vmes.

Obratomer je itak od Lade in, če imaš števec za prodati sem takoj za (seveda za razumno ceno Very Happy ) kupil bi pa še male števce za nivo goriva in temperature vode kot je na spodnji sliki iz Lade 1500

Nazaj na vrh Go down
850

Število prispevkov : 171
Kraj : LJ

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pet Okt 25, 2013 4:06 am

Imam tudi male števčke, samo da moji niso v ruski cirilici če se prav spomnim. Vse skupaj dam za 30€.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pet Okt 25, 2013 9:24 am

Dogovorjeno Very Happy  Za vse skupaj dam brez problema 30€
Ne glede na to kaj piše na števcih
Ti mi samo napiši iz krega konca si, da preračunam če se mi izplača glede na trg
.............
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Sob Nov 02, 2013 12:45 pm

Menjalnik pošvasan čeprav ne najlepše ampak je pa funkcionajno  Very Happy

Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Nov 03, 2013 12:52 pm

Res da sem si Izbral najboljši dan za čiščenje kozolca saj je bilo kar nekaj pospravljanja ampak mi je uspelo glede na to kako je deževalo.
Na zadnje mi je sin pomagal, da sem parkiral ne, da bi izpušni sistem odtrgal

[/quote]
Nazaj na vrh Go down
malnar

Število prispevkov : 15

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Nov 03, 2013 1:41 pm

Še dobro, da nisi na kakšno brano zapeljal, kot se je meni zgodilo.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Nov 03, 2013 2:20 pm

Samo poglej koliko plohov sem rabil, da sem zapeljal na plato s tem da se krajnikov na koncu sploh ne vidi Very Happy
Nazaj na vrh Go down
JaniV

Število prispevkov : 115

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pon Nov 04, 2013 4:05 am

Lepo, samo nevem zakaj ga zdaj prodajaš Question 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?id=7812381
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pon Nov 04, 2013 10:30 am

Če bo kdo dal toliko zanjga ga naj pelje, če ne pa spomladi dokončam vse skupaj.
Nazaj na vrh Go down
dr.damba

Število prispevkov : 3
Kraj : varazdin

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Tor Feb 18, 2014 2:37 am

bivsi davorov fico ako se nevaram prical mi je o njemu
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Sre Feb 19, 2014 3:59 pm

Tako je. Čaka toplejše in boljše vreme, da se bo začelo nadaljne delo na njem.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pon Apr 28, 2014 12:41 pm

Evo pa se počasi nabirajo deli s pomočjo tukajšnih uporabnikov kot so 850 in seveda Jure Abarth. Nekaj jih je pa še iz Hrvaške in Srbije.

Kupljena platišča iz Srbije.........

Pred kratkim dobil še drugi sedež, ki pa je že temeljito očiščen

Uglavnem ztačela se je nabirati vsa potrebna roba za sesatavo avtomobila da bo pripravljen na certifikat in homologacijo........
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pon Maj 12, 2014 1:01 pm

Tudi to nedeljo se ni počivalo ampak se je menjalo zadnje ležaje in na grobo se je "delala" tudi armatura.
Slike so pa pač kakršne naredi telefon  Embarassed 

Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pon Maj 12, 2014 1:03 pm

Super samo da se dogaja pa bo Very Happy

Od česa so števci ???
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Pon Maj 12, 2014 1:31 pm

Števci so od Lade Nive in na levo stran še prideta števčka za gorivo in temp. vode.
Nazaj na vrh Go down
lancia hf

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Sob Maj 31, 2014 2:29 pm

Še malo napredka

Ker imata Zastava in Fiat različne navoje je bilo treba narediti nove vijake za pritrditev zavornih cevi na klešče

Malenkost je bilo treba podrejati tudi pesto saj tudi diski niso pasali lepo gor

In kot zakleto je bilo treba narediti tudi vijake za pritrditev nosilca čeljusti

Potem je pa stvar stekla normalno

Dokončala se je pa tudi armatura, ki pa še čaka vgradnjo

Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   Ned Jun 01, 2014 1:12 am

Hudo... števci so res super izpadli  cheers 
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nova pridobitev iz Hrvaške   

Nazaj na vrh Go down

Moja nova pridobitev iz Hrvaške
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next