Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

predelati motor Y45

Go down 
AvtorSporočilo
backo

Število prispevkov : 23
Kraj : Ljubljana

ObjavljaNaslov sporočila: predelati motor Y45   Sre Apr 03, 2013 3:46 pm

Lep pozdrav.Rabim nasvet glede predelave.Kaj je najbolj razumna predelava tega motorja.Kaksne varijante kot so odmicna gred,ventili,trse vzmeti ventilov... nasel sem na ap-sport strani vse mozne dele a ne posiljajo cez mejo.Kje sploh iskati dele in katere,na koga se obrniti.
Najlepsa hvala v naprej.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
850

Število prispevkov : 171
Kraj : LJ

ObjavljaNaslov sporočila: Re: predelati motor Y45   Pet Apr 05, 2013 1:56 pm

Prvi nasvet je, da poišči Fiatov 903 motor. Odmične gredi in ostalo se dobi pri Catcams, imajo precejšen izbor. Dvojne vzmeti ventilov se najdejo tudi na nekaterih DMB glavah, nisem še preveril oznake. Če planiraš brušenje cilindrov se dobijo v Srbiji bati za 5. brušenje (66mm), mislim da od Montis NS. Splača se ti kupit elektronski vžig, el. bencinsko pumpo, dvojni vplinjač (še posebaj če dobiš v kompletu z Abarthovim pokrovom ventilov). Glavo (obvezno Fiatovo!) se da malo spustit, izpušne kanale malo razširit in spolirat, kar se tiče menjave ventilov je precejšen strošek da bi dal večje, jaz razmišljam da bi obstoječe stanjšal v spodnjem delu stebla. Izpuh naj bo 4v2 ali še bolje 4v1, pazi ko kupuješ ker imajo nekateri preozke cevi-za fičota in ne 903! Če boš vložil veliko v mašino ali celo kupil 70hp A112 se splača preračunat in naredit svoj izpuh. Svečke Iridijum, jaz sem vzel od NGK samo še ni testirano. Namesto prenosa preko ketne se dobi Triger set - jermen, ima nekaj prednosti, obstaja pa tudi napenjalec za ketno in Triger. Če ga misliš "tiščat" si omisli še adapter za oljni hladilnik ki pride med blok in oljni filter in seveda hladilnik, malo več olja v sistemu lahko zagotoviš tudi z Abarthovim alu karterjem. Ko se znebiš mehanske vodne pumpe na tistem mestu narediš še en oddušek za oljne hlape in ga skupaj z odduškom iz pokrova vntilov spelješ v zbiralno posodo namesto v zračni filter. Zračni filter mora zajemati hladen zrak, verjetno mi ni treba poudarjati kako pomembno je razmerje zrak-gorivo...preveč zraka skozi neke "športne" filtre ni rešitev! Dobijo se senzorji za tlak in temp. olja (Fiat, Lada...) in pripadajoči števci, števec za temp. vode je obvezna oprema. Vztrajnik se lajša in balansira skupaj z glavno gredjo, lajšajo in uravnotežujejo se tudi ojnice (dobi pa se tudi močnejše kovane).

Nekaj malenkosti sem zagotovo izpustil, v glavnem, seštej stroške predelave 903 motorja in ugotovil boš da so Abarthovi 70hp motorji v Italiji poceni...veliko sreče!

Lep pozdrav
Very Happy
Nazaj na vrh Go down
backo

Število prispevkov : 23
Kraj : Ljubljana

ObjavljaNaslov sporočila: Re: predelati motor Y45   Sob Apr 06, 2013 4:41 am

Cao.Res hvala za izcrpen odgovor.Ja use je to res samo moras vedeti do katere cifre € pa kaksne zelje imas potem je veliko lazje.To se razmisljam kajti tako ali tako moram prvo "usposobiti" karoserijo.Motor sm mislil pac sproti "rihtat".Motor sem dobil ter ustrezna tesnila imam pa tudi novo verigo tako da tega stroska nisem imel pa zato sprasujem.Imam pa tudi varijanto postruziti ter zbalansirati vztrajnik za pivo(usluga prijatelja) ampak nikjer nisem zasledil koliko se posname materijala.Mislim da bom imel se veliko veliko vprasanj.Hvala za dobro voljo ter potrpezljivost.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: predelati motor Y45   

Nazaj na vrh Go down

predelati motor Y45
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1