Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Zastava 750 LE

Go down 
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AvtorSporočilo
guslovd

Število prispevkov : 150
Kraj : Kranj

ObjavljaNaslov sporočila: Zastava 750 LE   Pet Nov 11, 2011 2:33 am

Pozdravljeni,

pa se je začelo razstavljenje in obova mojega Fička. Ne bom preveč pisal, bom samo slike limal in kaj razložil, če bo potrebno.

[

Nazadnje urejal/a guslovd Pon Mar 12, 2012 5:57 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pet Nov 11, 2011 3:00 am

Imel bi vprašanje glede odstranjevanja delov zaščitne barve, s čim ste odstranili bitumensko zaščito na notranji strani podna in ali se da z jekleno krtačo, ki gre na brusilko lepo odstraniti zaščitni sloj na podnju avtomobila z zunanje strani? Tukaj vem, da bo malo problem, kjer so skriti koti. S čim se lahko odstrani barva/rja/nesnaga oz kaj je najboljši približek peskanju?

Hvala,
Dragan
Nazaj na vrh Go down
850

Število prispevkov : 171
Kraj : LJ

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pet Nov 11, 2011 9:29 am

Bitumen v notranjosti se zelo lepo odstrani s fenom (fen za visoke temp., ne kopalniški) in strgalom ("špahtl"), na zunanjosti ga tudi lahko tako greješ in odtranjuješ v večjih zaplatah, lahko pa na ravnih površinah uporabiš tudi žičnato ščetko...vendar je postopek počasen in bitumen se packa.
Jaz rjo odstranim z žičnato ščetko ali nastavkom za brušenje na kotni brusilki ("flekserca").
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pon Mar 12, 2012 5:50 am

Nazadnje urejal/a guslovd Tor Mar 13, 2012 3:30 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Tor Mar 13, 2012 12:12 am

Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin

Število prispevkov : 1138
Kraj : Žalec

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Sre Mar 14, 2012 2:32 am

Lepo lepo kar tako naprej Smile
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.ficofan.com
Alfista147

Število prispevkov : 688
Kraj : Lokev

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Sre Mar 14, 2012 3:46 pm

Lepo.
A ste z avtogeno varili? Priporočam co2, videt je veliko luknjic na zvarih.
Drugač pa kr tako naprej.
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Čet Mar 15, 2012 12:03 am

V bistvu je co2, vendar se da te luknjice pobrusiti, da ostane le lepa pločevina, vendar je potem pločevina tako tenka, da se bojim, da bi kaj počilo, pa sem raje le površinsko zbrusil. Je pa zvar malo vdrt v notranjost, toliko da pride kit čez, seveda gre prej zelen mobihelov temelj.
Nazaj na vrh Go down
čriček

Število prispevkov : 24
Kraj : dolenjska

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Čet Mar 15, 2012 2:03 pm

guslovd je napisal/a:
V bistvu je co2, vendar se da te luknjice pobrusiti, da ostane le lepa pločevina, vendar je potem pločevina tako tenka, da se bojim, da bi kaj počilo, pa sem raje le površinsko zbrusil. Je pa zvar malo vdrt v notranjost, toliko da pride kit čez, seveda gre prej zelen mobihelov temelj.

res je nekam veliko luknjic, si pred varjenjem pobrusil pločevino v okolici vara? ker ponavadi take luknjice in vključki nastanejo zaradi barve..

drugače pa lepo videt da vsaj nekomu vse teče po načrtih Smile

kitat pa čimmanj! bolše malo bol se zamudit pri klepanju...

vsaj moje mnenje.. drugače pa super Smile
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.mojvideo.com/uporabnik/matica994
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Čet Mar 15, 2012 3:01 pm

Ja res lahko kaj poči,če preveč zbrusiš sam vseeno zavari vse luknjice Exclamation
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pet Mar 16, 2012 1:59 am

Sem tudi z notranje strani privaril trakce (1cm×5cm) na vsakih 5cm, da še bolj skupaj drži in je res trdno, vsaj dokler sem klepal ni nič pokalo, sem pa kar močno klepal z kladivom. Sem pa tudi popravil vse luknjice, ki so nastele pri brušenju, tako da sedaj se nič skozi ne vidi Smile

Ali grem lahko sedaj kar z temeljno barvo čez zbrušen var, čeprav se vidi, da je na nekaterih mestih še nekaj črnine od varjenja. Če bom brusil do ravne čiste pločevine se bojim, da bom že tako tenko pločevino še bolj stanšal in bo potem res pokalo. Prej bom očistil in razmastil z razredčilom ter namazal zelen Mobihelov temelj. Ali lahko taki črni deli udarijo čez temeljno barvo? Ko vse skupaj pobarvam bom zmatiral in nanesel kit ter pobrusil.

Hvala
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pet Mar 16, 2012 1:07 pm

Tam kjer je črno od varjenja lahko sčistiš z jekleno krtačo za na vrtalni stroj odstrani vso črnino in ne poškoduje ostale pločevine.Okrog zvarou mal zmatiraj barvo, ki je ostala (pazi, da je barva okrog zvarou zdrava ne poškodovana od varjenja,če je jo odstrani) pa kar veselo na delo premaži z temelno barvo! cheers
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pon Mar 19, 2012 1:06 am

Z majhnim žičnim nastavkom sem lepo očistil tisto črno nesnago okoli varov in se je vse lepo posvetilo, sedaj pa sem že nanesel Mobihelovo zeleno temeljno barvo in zgleda kar lepo. Sedaj bom to barvo malo zmatiral in nanesel kit ter lepo pobrusil pa ne vem kakšen brusni papir vzeti, da ne bom temelja dol zbrusil, bo 400 dovolj?. Malo je potrebno še poklepati pleh z notranje strani na zadnjem robu, vendar nisem imel časa, da bi gumo dol vzel in udaril z notranje strani, važno, da je zaščitena pločevina.

Ker je v avtu, pod njem, v motornem prostoru, v prtljažnem prostoru kar veliko nesnage me zanima ali lahko uporabim vodni kompresor in pod pritiskom vse umijem oz. odstranim nesnago. malo me to skrbi, da bo voda prišla tja kjer ne sme in jo bom težko dobil ven, saj ima Fičko kar veliko skritih kotov, kjer voda najraje pride Smile

Nazaj na vrh Go down
mitja850

Število prispevkov : 15

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pon Mar 19, 2012 11:55 am

Za temeljno zmatirat je 400 papir ok, sam pazi da ne prebrusiš, pa fajn spihej (očisti) predn kitaš. Še prej predn boš kital pa poklepaj pod blatnikom, kar maš namen, da ne bo popokal kit.
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: zmatiraš preden kitaš   Pon Mar 19, 2012 3:48 pm

Glede brušenja pa lahko tudi papir P240, če prebrusiš temelno barvo, ni nič narobe, važno je samo to ,da zmatiraš, preden kitaš ne pozabi spihat in obrisat.
Glede čiščenja z vodnim curkom odsvetujem, raje uporabi nitro razredčilo, bencin ali kakršno koli drugo čistilno sredstvo, razen vode. nabavi en kup starih cunj in veselo na delo! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
dkone

Število prispevkov : 73
Kraj : Krško

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Tor Mar 20, 2012 1:15 pm

Luknjice na varih se ti pojavljajo ker nimaš dovolj plina CO2. Nise ti dobro posrečil tisti vogal na pragu, moral bi ga z fleksareco zarezati, pa potem narahlo potolčiti, da dobiš lep radijus. Drugače pa kr tako naprej.
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Sre Maj 09, 2012 3:25 am

Spet se bom počasi lotil nadaljevanja obnove pa me zanima sledeče. Povarjeno pločevino sem dobro pobrusil ter razmastil in zaščitil z temeljno zeleno Mobihelovo barvo. Sedaj pa me zanima ali grem lahko kar z kitom čez to barvo (seveda bom prej malo pobrusil) ali pa je potrebno kit nanesti kar direktno na golo pločevino.

Koliko je največ dovoljen nanos finega kita, da ne poči, ker so nekje vdolbinice tudi po nekaj mm (4-5mm), se jih ne da poklepati, ker ne pridem z druge strani do tega mesta? Rad bi uporabil eno vrsto kita, da ne mešam preveč stvari med seboj.

Hvala in lp,
Dragan
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pon Maj 21, 2012 2:51 pm

Kit lahko naneseš na golo pločevino in na temelno barvo a prej pobrusi!!!
Kit lahko naneseš tudi na centimeter na debelo važno je samo,da je podlaga prava oz. zbrušena
Kit poči na spojih kjer karoserija diha( se med vožnjo giblje)Glede klepanja nedostopnih mest pa je kar problem, če nimaš pravega orodja bo treba kakega kleparja vprašat ,če ti poklepa!!
Svetujem ti čimmanj kita tam do 3mm, kar je več kot 5mm je zame kriminal!!
Prav maš glede kita uporabljaj eno vrsto kita od začetka do konca.
Kiti se med seboj razlikujejo po gostoti sestavi in trdoti slednja je pa najpomembnejša.Ko mešaš kit mehkega in trdega nastane pri brušenju problem mehkega lahko brusiš trdega pa ne in potem nastane luknja med koncem mehkega kita in začetkom trdega.

Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Sre Jul 04, 2012 11:32 pm

Avto je v celoti razstavljen zato sem se lotil obnove poda. Ker je originalna bitumenska zaščita dobro ohranila podvozje sem se odločil, da ga ne bom peskal ampak bi le pobrusil rjaste dele in tam, kjer bo zbrušeno do gole pločevine najprej zaščitil z temeljno barvo nato pa čez vse skupaj nanesel debelo plast body-ja.

Kako pa je z tem, kjer bo ostala originalna izolacija, ali je potrebno staro izolacijo kaj pobrusiti, toliko da površinsko umazanijo in zgornjo staro plast dol posnamem z žično brusilno krtačo. Grem lahko potem kar z body zaščito čez ali moram dati temelj po celem podvozju, tudi čez staro zaščito?

Hvala,
Dragan
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Čet Jul 05, 2012 1:18 pm

Pozdravljen!
Staro izolacijo dobro očisti blato in vmazanijo potem kjer je gola pločevina nanesi temelno barvo (ni potrebno čez star body) kar je starega bodiya pa pošpricaj z nitro razredčilom, da se mal zmehča in bolje sprime z novim bodiyem! Pa veselo na delo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Pon Jul 09, 2012 11:58 pm

Stara izolacija počasi izginja. Malo sem bil v dvomih, ali peskanje ali električni brusilnik pa vidim da če je volja gre tudi brez peskanja lepo dol.

Ali bo kaj narobe, čer grem z temeljno barvo kar čez stari bitumen tudi tam, kjer ga ne morem odstraniti, saj bi rad komplet poden najprej pošprical z Mobihelovo zeleno temeljno barvo, nato pa nanesel body zaščito in pobarval v belo barvo.

Več v slikah...

Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Tor Jul 10, 2012 2:54 pm

Nič ni narobe kr pobarvaj! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Čet Jul 12, 2012 12:04 am

Na vrsti je zadnji del. Zelo čudno, da je bitumenska zaščita na kolotekih zelo trda in se jo komaj sname, po večini sploh ne gre dol, na ostalih delih avta pa gre kar lepo.

Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin

Število prispevkov : 1138
Kraj : Žalec

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Ned Jul 15, 2012 1:36 am

Lepo napreduješ kar tako naprej ..... cheers
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.ficofan.com
guslovd

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   Ned Jul 15, 2012 2:05 am

Pripravljeno za premaz z temeljno barvo. Naslednji teden preverim še skrita mesta ali je še kje kaj ostalo, ki ne spada zraven, nato pa zelen temelj od Mobihela. Barval bom po delih, ker bi rad čim prej zakril nezaščitene dele, da ne začne rjaveti.

Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zastava 750 LE   

Nazaj na vrh Go down

Zastava 750 LE
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 6Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next