Ficofan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov
 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Ličanje...

Go down 
+2
jaka
dkone
6 posters
AvtorSporočilo
dkone

dkone


Število prispevkov : 73
Join date : 04/05/2010
Age : 35
Kraj : Krško

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeSob Mar 12, 2011 6:44 am

Zanima koliko €€€ moram pripraviti za celotno ličanje fička? Od kitanja pa do barve? Ter kateri ličar je dokaj ugoden?
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeNed Mar 13, 2011 1:36 am

Če hočeš imeti lep izdelek boš mogu pripravit vsaj 1000€, cene so pa približno enake...mene je stalo 1200€ pa mi ni žal... Smile
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeNed Mar 13, 2011 5:51 am

Mene pa 1400 eur ... Sad
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
dkone

dkone


Število prispevkov : 73
Join date : 04/05/2010
Age : 35
Kraj : Krško

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeNed Mar 13, 2011 7:11 am

Shocked Shocked Uff,za študenta je pa res to preveč,bo treba čez počitnice fino za delo poprijeti,pa zasluziti za barvanje.
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeNed Mar 13, 2011 10:12 am

Laughing
Nazaj na vrh Go down
colD000




Število prispevkov : 60
Join date : 20/01/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeNed Mar 13, 2011 2:37 pm

Ja no... Če pa si zrihtaš kakega majstra, pa te lahko pride samo 250 z delom in materialom... Brusilo, kitalo in špricalo se je v sosedovi garaži, za delo sem dal 100€, 150€ pa za material... bounce Smile
Nazaj na vrh Go down
dkone

dkone


Število prispevkov : 73
Join date : 04/05/2010
Age : 35
Kraj : Krško

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimePon Mar 14, 2011 4:45 am

colD000 je napisal/a:
Ja no... Če pa si zrihtaš kakega majstra, pa te lahko pride samo 250 z delom in materialom... Brusilo, kitalo in špricalo se je v sosedovi garaži, za delo sem dal 100€, 150€ pa za material... bounce Smile

Imam vse,imam brusilnik imam pištolo za špricanje. Moj oče je včasih barval avte,a problem je ker nima časa in ker nimam prostora-šlosarska delavnica,polno zasedena. Imam voljo,da bi ga sam,a potrebujem še enega,da me vodu,svetuje,pokaže,ubistvu majstra zato,kot si rekel.
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimePon Mar 14, 2011 10:45 am

me zanima kakšen je na koncu izdelek...je čemu vsaj prbližn podobno al je tko k bi z mačkom povalcnal...
Nazaj na vrh Go down
dkone

dkone


Število prispevkov : 73
Join date : 04/05/2010
Age : 35
Kraj : Krško

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeTor Mar 15, 2011 1:41 am

jaka je napisal/a:
me zanima kakšen je na koncu izdelek...je čemu vsaj prbližn podobno al je tko k bi z mačkom povalcnal...

Ne vem zakaj dvomiš v moje sposobnosti? Včasih sem preštrihal veliko mopedov,jih obnovil,potem je prišel čas srednje šole,ter se to končalo. Sedaj ko sem pa na faksu,pa sploh nimam toliko časa. Ob enem nimam pogojev,ne prave delavnice. Doma imam pa vso opremo. V bistvu bi rabil samo še dodatno mojstrsko pomoč,to je pa v bistvu tudi vse.
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeTor Mar 15, 2011 12:51 pm

moped je druga pesem kot npr. streha od avta...more met človk kr filing in ne sam potrebno orodje...ma sej je vseen... vidm včas, da ličar k vsak dan dela ne nardi tko k treba...
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin
Admin-ficofan


Število prispevkov : 1141
Join date : 12/01/2009
Age : 37
Kraj : Žalec

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeSre Mar 16, 2011 11:48 am

Brez peči in odzračevanja v komori ...... na žalost avto bilo kir ali moped ne more bit pobarvan kot se reče ( brez smeti itd...) ..... tako da če delaš delaj kvalitetno pa čeprav kakšno leto dalj.... čene je boljše da nič ne delaš..... škoda časa in denarja pa potem slabe volje ko avto nebo tak kot bi moral biti...


Moje mnenje...
Nazaj na vrh Go down
http://www.ficofan.com
antasi




Število prispevkov : 30
Join date : 15/03/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeSre Mar 16, 2011 12:02 pm

se popolnoma strinjam z zgoraj napisanim

premisli, ker tudi barva in ostali materijal ni poceni, da boš potem čez čas še enkrat vse kupoval
Nazaj na vrh Go down
850

850


Število prispevkov : 171
Join date : 17/07/2009
Age : 34
Kraj : LJ

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeSre Mar 16, 2011 3:31 pm

dkone, pridi na Lukovico na srečanje pa boš videl razliko med doma poštrihanimi in vrhunskimi. Da se tudi doma ampak so potrebne izkušnje. Če si bo pa kdo izračunaval stroške, je pa mene komora za barvanje stala 150 eur, pa cel vikend je bil noter Very Happy
Nazaj na vrh Go down
jaka

jaka


Število prispevkov : 267
Join date : 12/01/2009

Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitimeSob Mar 19, 2011 3:43 am

Komora brez dobrega ličarja, je kot kuhinja brez dobrega kuharja... scratch
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Ličanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Ličanje...   Ličanje... I_icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Ličanje...
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ficofan :: Fičko :: Potek obnove-
Pojdi na: