Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......

Go down 
AvtorSporočilo
Silvo

Število prispevkov : 22
Kraj : okolica Kranja (Bitnje)

ObjavljaNaslov sporočila: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 3:01 am

Pozdravljeni, vsi ljubitelji fičkotov!
Tudi jaz sem se odločil, da bom probal obnoviti fičkota letnik 1985. Res je v slabem stanju. Zato sem nabavil nekatere nove dele. Bojim se pa, da se mi bo kje zalomilo, in bom potreboval Vašo pomoč. Zelo bom hvaleže, če mi boste pomagali.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
jure.abarth

Število prispevkov : 443
Kraj : Dolenjska

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 5:38 am

Pozdravljen, lepo da si se lotil obnoviti enega dokaj mladega fička. Ne smeš pa obupati sredi dela, z veseljem ti bomo pomagali. cheers
Nazaj na vrh Go down
Admin-ficofan
Admin

Število prispevkov : 1138
Kraj : Žalec

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 7:05 am

pozdravljen med nami Very Happy z veseljem ti bomo pomagali če boš potreboval pomoč
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://www.ficofan.com
Fiat 127

Število prispevkov : 7

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 8:39 am

Samo vprašaj
Nazaj na vrh Go down
scelest1

Število prispevkov : 76
Kraj : zagorje ob savi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 10:11 am

pozdravljen! Kar pogumno v obnovo...ko pa se kaj ustavi, za kak dan oddahneš, skuješ načrt, povprašaš in potem naprej. Kar pogumno
Nazaj na vrh Go down
Silvo

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 11:33 am

Pozdravljeni!
Najprej bi se zahvalil za spodbudne besede in dobrodošlico. Rad bi vam predstavil mojga fička, ki je res v slabem stanju Crying or Very sad je pa toliko večji izziv. Da začnem takole, sprednji blatniki, so bili čisto gnili, zato sem jih odstranil, pragovi so luknjasti, zadnje obrobe rjaste, ter luknjaste, zato sem nabavil vse novo. Odstranil sem vrata ter notranjost,(sedeže ter zadnjo polico, izolacijo. Poden je kolikor toliko zdrav, samo ena luknja. hotel sem odstraniti elektriko. Začel se zadaj pri mašini, odklopil sem luči potem ostale kable, in na štarterju, potem sem mislu, da bom lahko odstranil vse kable. sedaj je pa postal problem ne morem odstraniti kablov. sedaj pa vprašanje: Ali moram najprej odstraniti mašino, da bom lažje odstanil kable in na kaj moram biti pozoren? Če moram izvleči mašino kaj moram paziti? Danes bo to vse Very Happy
Nazaj na vrh Go down
scelest1

Število prispevkov : 76
Kraj : zagorje ob savi

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Ned Nov 07, 2010 1:58 pm

Silvo...če sklepam po sebi, je najlažje da vzameš motor ven, poštimaš vse okoli motorja in sam motor. Najlažje ga spedenaš ko je zunaj. Kar se tiče inštalacije, je zagotov najlažje če motoja ni v avtu, da se pa tudi z motorjem, vendar težje. Če imaš namen avto kolikor toliko spedenat, potem potegni moped ven, porihtaj motor in predel okoli njega, ko pa končaš obnovo podvozja (vilice,...)pa motor enostavno vgradiš nazaj,vsaj zaradi lažjega premikanja avta med obdelavo. Sam sem postopal tako, verjamem da tudi kdo drug. Veliko uspeha želim

P.S: mogoče bo bolje, da temo prestaviš med OBNOVO
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Število prispevkov : 688
Kraj : Lokev

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Tor Nov 09, 2010 9:36 am

Pozdravljen!kot so ti že drugi napisali najbolše je vzet mašino vn pol pa naprej!
ne se bat, da se ti bo kaj zalomilo!fičo ni tako zahtevn avto za obnovo!Če se pa kaj zalomi smo zato tukaj da ti pomagamo!
Nazaj na vrh Go down
Silvo

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Tor Nov 09, 2010 9:51 am

Aha, potem, pa najprej mašino ven. Ali se morejo polosovine tudi odstranit. ali se odvijejo prerobnice, prosim za kakšen nasvet. hvala
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Tor Nov 09, 2010 11:30 am

Ola!

Najprej vam svetujem ,da spustite olje z menjalnika in motorja! (bol čisto delo)pa še vodo z hladilnika.če želite odstranit menjalnik z motorjem vred potem je postopek sledeči. na prirobnicah odvijačite 4 vijake na vsaki strani, pa manšete dol vzamete pazite na kocke na polosovini, da jih ne izgubite podložite motor in menjalnik z dvigalko in odvijačite vezno steno, dva vijaka na nosilcu menjalnika in to je to!
P.S. pa ne pozabite odklopit zajle števca ,ročice menjalnika in vseh kablo(saj jih ni dosti) ter cevke z bencinske črpalke!!! Very Happy

To je to če sem še kaj pozabil pa najj me še kdo popravi Smile
Nazaj na vrh Go down
Silvo

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Tor Nov 09, 2010 11:43 am

Alfista 147 res hvala, za informacije, zagotovo bo ta viken mašina že na vozičku Smile
pa seveda dajva se tikat, se tako bolje počutim Smile Smile Laughing
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Tor Nov 09, 2010 11:48 am

Silvo je napisal/a:
Alfista 147 res hvala, za informacije, zagotovo bo ta viken mašina že na vozičku Smile
pa seveda dajva se tikat, se tako bolje počutim Smile Smile Laughing

OK! ni problema gospod Silvo! cheers
Nazaj na vrh Go down
Ficofan2

Število prispevkov : 34
Kraj : Mezica

ObjavljaNaslov sporočila: dobrodosel   Tor Nov 16, 2010 10:04 am

Ce rabis pomoc, ni problem Smile

LP-Iz Koroske
Nazaj na vrh Go down
Silvo

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   Tor Nov 16, 2010 11:25 am

Temo obnove mojega fička sem prestavil v forum OBNOVA.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......   

Nazaj na vrh Go down

Obnova fičkota, če mi bo ratalo.......
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1