Ficofan

Forum posvečen ljubiteljim fičkov

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

"Gumi zglob"

Go down 
AvtorSporočilo
SIVAC

Število prispevkov : 14

ObjavljaNaslov sporočila: "Gumi zglob"   Sob Avg 08, 2009 2:33 am

Prejšnjo nedeljo popoldne mi je na križišču v Šentjurju med speljevanjem polomilo gumi zglob. Avto smo zapeljali na bližnjo avtobusno postajo, kjer sem skušal zglob zamenjati a ker sem se premalo pozanimal kaj vse potrebuješ ob menjavi zgloba (fičko je 10 let starejši od mene in je moj prvi avtomobil zato se na okvare le tega ne spoznam) poleg le tega sem imel s sabo le ključ s katerim odviješ štiri vijake. Ko sem stvar odvil pa me je čakalo presenečenje-varovalna matica. Avtomobil smo nato z vleko spravili domov. Ker prirobnice in polosovine nisem privil nazaj je polosovina padla iz menlajnika tako, da jo drži le še manšeta. Sedaj pa me zanima kako naj nazaj namestim polos na menjalnik, kako naj najlažje odvijem varovalno matico ter kaj naj imam med vožnjo vedno s sabo.
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
jaka

Število prispevkov : 267

ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Gumi zglob"   Ned Avg 09, 2009 5:03 am

Če hočeš polos namestiti nazaj moraš odmontirati še manšeto, ker so ti sigurno padle dol tudi kocke, ki pridejo na polos... gumizglob pa je pršraufan z matico, varovana pa je z razcepko, če mam kej spomina... potem pa enostavno odšraufaš, ključ je 32mm če se ne motim...drugač pa povej mail pa ti pošljem en pdf v katerem je marsikaj opisano za pošraufat fička...
Nazaj na vrh Go down
SIVAC

ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Gumi zglob"   Ned Avg 09, 2009 5:29 am

Glede teh kock me zanima saj sem slišal, da če narobe vstavim polos lahko stvar tako poslabšam, da je potrebno demontirati menjalnik?Je to res?
Nazaj na vrh Go down
jaka

Število prispevkov : 267

ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Gumi zglob"   Ned Avg 09, 2009 7:57 am

ja morš jih prou obrnt, sej so narezane na dveh straneh in jih morš v dif tko vtaknt, da se ta narezan del ne vidi...
Nazaj na vrh Go down
Alfista147

Število prispevkov : 688
Kraj : Lokev

ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Gumi zglob"   Ned Avg 09, 2009 4:07 pm

ej Jaka kak pdf maš ti?(vem kaj je pdf Very Happy )
Nazaj na vrh Go down
SIVAC

ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Gumi zglob"   Čet Avg 20, 2009 3:03 am

No danes pa smo končno fička spet popravili, kot zanimivost naj povem, da, ko smo menjali levi gumi zglob, ki ga je polomilo smo se poskušali peljati že ko sem prestavil v prvo in počasi skušal speljati je le hrustalo, z mehanikom sva se spogledala in ugotovila, da je prejšnjič obenem polomilo levi gumi zglob in desno prirobnico. po menjavi še desne prirobnice smo opravili preizkusno vožnjo. Mehanik pravi da v 30 letih kaj takega še ni videl.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: "Gumi zglob"   

Nazaj na vrh Go down

"Gumi zglob"
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1